ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی به ویزایی گفته می‌شود که اجازه تحصیل و زندگی را در خارج از کشور به شما می‌دهد و تا پایان اعتبار این ویزا می‌توانید در آن کشور تحصیل و زندگی کنید. همچنین می‌توانید با ویزای تحصیلی به کار پاره وقت نیز مشغول شوید و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنید.

اگر دوست دارید که برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی بروید، باید ویزای تحصیلی کشور مورد نظر را دریافت کنید. گاهی کیفیت و امکانات دانشگاه‌های خارجی و اروپایی بعضی از دانشجویان را به فکر ادامه تحصیل در آن دانشگاه‌ها می‌اندازد.

در این هنگام است که شرایط ورود به آن دانشگاه فکرتان را مشغول می‌کند و نمی‌دانید که برای پذیرش دانشگاه چه مراحلی را باید بگذرانید. ویزای تحصیلی اجازه اقامت از طرف کشور مقصد به دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه آن کشور است. با این ویزا دانشجو اجازه اقامت در آن کشور را دارد و احتیاج به هیچ مدرک دیگری ندارد.

دریافت ویزای تحصیلی

برای گرفتن ویزای تحصیلی ابتدا باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه  مورد نظر آن کشور را بگیرید و باید بدانید که قصد تحصیل در کدام دانشگاه را دارید و چه رشته‌ای مد نظرتان است.

برای گرفتن ویزای تحصیلی باید چند مرحله را بگذرانید و در مرحله آخر به گرفتن ویزا خواهید رسید.

 مراحل اخذ ویزا  تحصیلی به شرح زیر می‌باشد:

 ادامه تحصیل

برای ادامه تحصیل در خارج، باید کشوری را انتخاب کنید که مناسب روحیه و شرایط شما باشد. در این مرحله به هزینه‌های تحصیلی هم دقت کنید، زیرا هزینه تحصیل در بعضی از کشورها کمتر از کشورهای دیگر است.

زبان تحصیل

در این مرحله باید ببینید در دانشگاه‌های کشور مورد نظرتان، به چه زبانی آموزش داده می‌شود، تا مطابق آن مهارت‌های زبانتان را ارتقا دهید. بهتر است که در آزمون‌های زبان تافل یا آیلتس شرکت کنید و نمره قبولی آن را کسب کنید، چون دانشگاه‌ها معمولاً چنین مدارکی را از دانشجویان بین‌المللی درخواست می‌کنند.

مهارت‌های علمی

مرحله سوم بالا بردن مهارت‌های علمی است. گاهی برای ورود به دانشگاه‌های یک کشور باید به سطح علمی آن دانشگاه برسید.

انتخاب رشته و دانشگاه

در این مرحله باید رشته‌ای را انتخاب کنید که کاملاً با علایق، اولویت و شرایط شما همخوانی داشته باشد. اگر می‌خواهید در آینده بعد از اخذ مدرک، در ایران کار کنید، بیاد داشته باشید دانشگاهی را انتخاب کنید که مدرک آن مورد تایید وزارت علوم ایران باشد.

مدارک لازم

در این مرحله شما باید مدارکتان را آماده کنید. دانشگاه قبل از اینکه بخواهد شما را به عنوان دانشجو قبول کند، باید مدارک شما را بررسی کند. مدارک لازم ویزای تحصیلی شامل:

ریز نمرات با ترجمه رسمی؛

مدارک تحصیلی با ترجمه رسمی؛

توصیه‌نامه  از اساتید معتبر دانشگاهی؛

انگیزه‌ نامه با ترجمه رسمی؛

رزومه تحصیلی با ترجمه.

 

پذیرش دانشگاه

در این مرحله باید به سایت دانشگاه مورد نظر بروید و فرم پذیرش را پر کنید. می توانید به همه دانشگاه‌هایی که مایل به ادامه تحصیل در آن‌ها هستید، درخواست بفرستید. اما ممکن است هزینه‌تان زیاد شود، چون هر دانشگاه هزینه نزدیک به 100 دلار برای بررسی اطلاعات از شما می‌گیرد.

ارسال مدارک

حالا وقت آن است مدارکی که از قبل آماده کرده‌اید، را برای دانشگاه ارسال کنید و اگر مدارکتان مورد تایید دانشگاه قرار بگیرد، نامه پذیرش را برایتان می‌فرستند. حالا وقت آن است که برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمائید.

مراحل درخواست ویزای تحصیلی

مراحل درخواست ویزای تحصیلی معمولاً به صورت زیر انجام می‌شود:

درخواست وقت مصاحبه از سفارت؛

تعیین وقت، معمولاً به صورت آنلاین و از طریق رفتن به سایت سفارت مورد نظر انجام می‌شود. (با توجه به این که تعداد متقاضیان زیاد است، باید در انتخاب وقت برنامه‌ریزی لازم را انجام دهید، تا به موقع به سفر خود برسید).

پرکردن فرم درخواست ویزای تحصیلی؛

ارائه نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه؛

ارائه نامه تمکن مالی؛

ارائه مدارک تحصیلی با ترجمه؛

پاسپورت (اعتبار حداقل 6 ماه)؛

شناسنامه؛

پرداخت هزینه صدور ویزا؛

عکس.

ارائه مدارکی که نشان دهد، دلایل کافی برای بازگشت به کشور دارید. (اگر افسر اطلاعات گمان کند که شما قصد برگشت به کشورتان را ندارید، با ویزای شما موافقت نمی‌کند).

ویزای تحصیلی شینگن چیست؟

تمام تبعه کشورهایی که شهروندان آنها برای ورود به ناحیه  شینگن احتیاج به دریافت ویزای شینگن دارند، باید برای ادامه تحصیل در هر یک از مراکز آموزشی این کشورها، ویزای تحصیلی شینگن داشته باشند. دانشجویانی که شهروند کشورهای عضو شینگن نیستند و ویزای شینگن ندارند و می‌خواهند برای ادامه تحصیل به اروپا بروند، باید ویزای تحصیلی شینگن بگیرند. علاوه بر این ویزای تحصیلی، اگر دانشجو بیشتر از 90 روز در این کشورها اقامت داشته باشد، باید اجازه اقامت یک سال آموزشی کامل را دریافت کند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی شینگن

تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی شینگن و ارسال آن به سفارت؛

پاسپورت (حداقل اعتبار 6 ماه)؛

2 قطعه عکس؛

بیمه سفر و پزشکی؛

ارائه برنامه سفر؛

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه؛

رسید بانکی که نشان دهد، هزینه‌های دریافت ویزا را داده‌اید.

اعتبار ویزای تحصیلی شینگن

اعتبار ویزای تحصیلی شینگن معمولاً 90 روزه است، اما اگر زمان تحصیل شما بیشتر از این مدت طول کشید، باید مدت ویزا را تمدید کنید. برای تمدید ویزای تحصیلی شینگن، قبل از اتمام باید به سفارت درخواست کنید و تا حداکثر سه ماه به طول می‌انجامد. اما اگر بعد از گذشت سه ماه به شما پاسخی داده نشد، یعنی با درخواست شما موافقت نشده است.

اجازه اقامت پس از ورود به کشور مقصد با ارائه ویزای تحصیلی شینگن انجام می‌شود و این اجازه به صورت مهر در پاسپورت شما زده می‌شود. این ویزا از نوع چند بار ورود می‌باشد و تا زمانی که اعتبار دارد، می‌توانید بدون هیچ محدودیتی به کشورهای عضو شینگن بروید.

اجازه کار با ویزای تحصیلی

اجازه کار در حین تحصیل، ممکن است و بسته به مقطع تحصیلی و کشور مورد نظر شما متفاوت است. ولی معمولاً کار در حین تحصیل از 10 ساعت تا 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت برای دانشجو مجاز است و بسته به مقطع و کشور مورد نظرتان مبلغی را به عنوان دستمزد به شما پرداخت می‌کنند که می‌توانید بخشی از هزینه‌های زندگی را با آن مبلغ تأمین کنید.

امروزه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار یکی از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود، که اگر طبق شرایط دقیقی دنبال شود، می‌تواند به سادگی صورت پذیرد. اگر در حین تحصیل مشغول به کاری باشید و کارفرما از شما راضی باشد و خواستار ادامه کار با شما باشد، می‌تواند برای ویزای کار شما به سفارت کشور مورد نظر اقدام کند و ویزای کاری برای شما دریافت کند. شما با دریافت ویزای کار، امکان دریافت اقامت دائم کشور مورد نظرتان را دارید.

 در صورت اطلاعات بیشتر برای اخذ ویزا می‌توانید با پشتیبانان ارزان بلیط تماس بگیرید همچنین برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید از سایت خرید کنید.


برچسب ها {{item.name}}
;