آشنایی با میدان تقسیم


میدان تقسیم(Taksim Square)

میدان تقسیم یکی از مناطق محبوب استانبول است که در بخش اروپایی شهر قرار گرفته است، همچنین یکی از مراکز ارتباطات و یک منطقه مهم تجاری به شمار می‌آید، این میدان یک جاذبه تفریحی و دیدنی برای مردم محلی و گردشگران در استانبول است. این میدان مکانی ایده‌آل برای داشتن یک پیاده‌روی زیبا در شهر استانبول می‌باشد.

بسیاری از مکان‌های گردشگری محبوب مانند رستوران‌ها، بارها و کافه‌ها، مناظر، موزه‌ها و...در امتداد این میدان واقع شده‌اند.

دیدنی های میدان تقسیم

میدان تقسیم، با موقعیت مکانی منتهی به  پارک گزی،  تراموا نوستالژیک، مسجد حسین آقا و خیابان معروف استقلال، محبوب‌ترین میدان استانبول و همچنین ترکیه است. 

قدم زدن در اطراف میدان، تماشای جمعیت و عبور از خیابان استقلال و لذت بردن از فضای پر جنب‌وجوش یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

میدان تقسیم در ابتدا نقطه‌ای بود که در آن خطوط اصلی آب از شمال استانبول جمع آوری و به سایر نقاط شهر منشعب می‌شد.

 پادگان توپخانه تقسیم یکی از ساختمان‌های مهم واقع در میدان در قرن نوزدهم بود، اما در سال 1940 در حین کارهای ساختمانی، مطابق نقشه‌های معمار و شهرساز فرانسوی  تخریب شد.

پارک گزی(Taksim Gezi Park)

پارک گزی یک پارک سبز کوچک است که در نزدیکی میدان تقسیم قرار دارد. در سال 2013، شهرداری شهر قصد داشت پارک را تخریب کند تا مکان‌های خرید بیشتری اضافه شود در نتیجه شروع به زورگیری از معترضانی کرد که در پارک اردو زده بودند. پس از انتشار اخبار برخورد پلیس، هزاران نفر در جنبش علیه تخریب تقسیم تجمع کردند تا این اتفاق را متوقف کنند. 

تقسیم قطب اصلی حمل و نقل و مقصدی محبوب برای گردشگران و ساکنان استانبول است. خیابان استقلال، یک مکان مناسب برای خرید عابران پیاده در این میدان به شمار می‌آید.

یک مترو  نیز در نزدیکی میدان وجود دارد که از امتداد خیابان حرکت می‌کند و دومین خط قدیمی مترو در جهان پس از مترو لندن است. میدان تقسیم به عنوان نقطه انتقال اصلی سیستم اتوبوسرانی و شهرداری نیز به شمار می‌آید.

تقسیم همچنین مکان مورد علاقه برای رویدادهای عمومی مانند رژه‌ها، جشن‌های سال نو یا سایر گردهمایی‌های اجتماعی است. مرکز فرهنگی آتاتورک (Atatürk Kültür Merkezi)، یک مرکز فرهنگی چند منظوره و خانه اپرا، نیز در میدان تقسیم واقع شده‌اند.

برای خرید بلیط هواپیمای استانبول کافی است به سایت ارزان بلیط بپیوندید و بلیط هواپیما به مقصد این شهر را خریداری کنید.

برچسب ها {{item.name}}
;