آشنایی با جزیره پرنس


جزایر پرنس


جزایر پرنسجزیره‌هایی نزدیک به هم و متشکل از 9 جزیره هستند که در ناحیه آسیایی استان استانبول از ناحیه مرمره قرار گرفته‌اند و شامل چهار جزیره بزرگ بویوک‌آدا (جزیره بزرگ)، هیبلیدیا، بورقا‌آدا و کینالی‌آدا و پنج جزیره کوچکتر تشکیل شده است. طبق آخرین سرشماری به سال ۲۰۱۲ میلادی این ناحیه 14552 نفر جمعیت دارد.

اگر به استانبول سفر می‌کنید و دوست دارید زمانی را در آرامش سپری کنید جزایر پرنس را در الویتتان قرار دهید، چرا که این جزایر در طبیعتی زیبا و بدون هیاهوی شهری قرار دارند و استفاده از ماشین در سراسر جزیره ممنوع است.

 تمام مدت یا باید از دوچرخه استفاده کنید و یا با درشکه جا به جا شوید؛ البته سازمان شهرداری و همین طور پلیس از این قانون مستثنی هستند؛ همین موضوع دلیل محکمی است تا در این جزایر آرامش بیش‌تری برقرار باشد و همین طور خبری هم از آلودگی و ترافیک نباشد.

طبیعت بکر و آب و هوای عالی به تنهایی می‌تواند از جاذبه‌های این جزایر باشد اما دیدنی‌های آن تنها به این ختم نمی‌شود.

 جزیره بیوک‌آدا جاذبه‌های تاریخی نیز دارد که قطعاً برایتان جذاب خواهد بود، معروف‌ترین این جاذبه‌ها کلیسای آیایورگی است که در بالای بلند‌ترین تپه جزیره قرار دارد و قدمت آن به قرن ششم بر می‌گردد؛ اگر به این کلیسا رفتید نمای زیبای دریا و جزایر را از دست ندهید، در سمت دیگر زمانی که از سمت تپه به پایین می‌آیید، یتیم خانه قدیمی یونانی دیده می‌شود که با بنایی چوبی در 20.000 متر مربع یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های جزیره است؛ به علاوه در این جزیره می‌توانید کلیسای آییوس نیکولاس والدگریک، مسجد حمیدیه و همین طور بقایای هتلی قدیمی مربوط به قرن 19 را ببینید.

تمام دیدنی‌ها و زیبایی‌ها در جزیره پرنس یا بیوک‌آدا قرار ندارد و جزیره دیگری از این مجمع الجزایر به نام جزیره هیبلی‌آدا سهم زیادی در جذب توریست داشته است؛ این جزیره که دومین جزیره بزرگ است با جاذبه‌های تاریخی مانند کلیسا کارماریوتیسا، مدرسه قدیمی ناول جادت و ... گردشگران را برای سفر ترغیب می‌کند.

اقامت و امکانات رفاهی و تفریحی جزایر پرنس

با وجود این که در سفر به جزایر پرنس به دل طبیعت رفته‌اید و از هیاهوی شهر به دور هستید اما در این جزایر امکانات رفاهی و تفریحی خوبی نیز وجود دارد؛ در جزیره بیوک‌آدا چند هتل زیبا وجود دارد که قدمت بنای بعضی از آن‌ها شاید به 100 سال پیش می‌رسد اما با این حال امکانات رفاهی عالی دارند.

هتل آدا‌پلاس یکی از هتل‌های مشهور این جزایر است که با بنا و معماری قدیمی شکوه تاریخ را به نمایش می‌کشد و در عین حال خدمات عالی به مسافران خود ارائه می‌دهد؛ هتل معروف دیگری در بیوک‌آدا وجود دارد که معمولاً همیشه پر از توریست است، این هتل معروف اسپلندید پالاس نام دارد و در سال 1908 بنا شده و معماری آن که شبیه به یکی از شهر‌های فرانسه است هر گردشگری را به متحیر می‌کند.

اگر می‌خواهید در سوئیت‌های لب دریا اقامت داشته باشید می توانید به جزیره کینالی‌آدا بروید، در این جزیره سوئیت‌ها و خانه‌های تابستانی با قیمتی مناسب تر به گردشگران اجاره داده می‌شود. در این جزایر علاوه بر لذت بردن از طبیعت زیبا می‌توانید از گشت و گذار در شهر آن هم با درشکه لذت ببرید یا حمام آفتاب بگیرید؛ فراموش نکنید که برخی از رستوران‌های معروف استانبول در این جزیره قرار دارند و شما می‌توانید از طعم لذیذ و اصیل غذاهای ترکی لذت ببرید.

رفتن به جزایر پرنس استانبول تنها با طی کردن دریا میسر است چون در جزیره فرودگاهی نیز وجود ندارد؛ جزایر از استانبول فاصله زیادی ندارند اما زمان رسیدن به نوع قایقی که انتخاب می‌کنید نیز بستگی دارد.

در این مسیر هم قایق‌های معمولی مسافر سوار می‌کنند و همه قایق‌های تندرو، البته اتوبوس‌های دریایی هم همیشه هستند فقط معمولاً کمی شلوغ ترند و کمی هم آهسته حرکت می‌کنند، به طور کلی برای سفر به این جزایر حداقل یک ساعت و نیم زمان را باید در نظر بگیرد.

بلیط هواپیما

برای شرکت در تورهای استانبول و سفر به این شهر زیبا به راحتی می‌توانید با خرید بلیط هواپیما از سایت ارزان بلیط در کمترین زمان ممکن راحترین روش برای خرید بلیط و سفر به این جزیره را انتخاب کنید.

برچسب ها {{item.name}}
;